Przykładowe trasy

1. Trasa z Czarnego Dunajca-Pętla Puścizn Czarnodunajeckich (ok. 13km)

                Z parkingu przed szkołą ruszamy w prawo asfaltową ścieżką. Po ok.1,5km droga rozgałęzia się- w lewo prowadzi w kierunku Podczerwonego, a my skręcamy w prawo i szutrową ścieżką jedziemy przez las (4,5 km). Dojeżdżamy do głównej drogi łączącej Czarny Dunajec z Piekielnikiem. Musimy przejść na drugą stronę i minąć bacówkę oferującą regionalne wyroby-oscypki, żyntyce. Kilkanaście metrów dalej możemy odpocząć pod zadaszonym stolikami i ustalić dalszą trasę. Do wyboru mamy -ruszyć dalej rowerami w stronę Czarnego Dunajca (4km)-na wysokości cmentarza przechodzimy na drugą stronę drogi i polną ścieżką wracamy na szlak prowadzący do punktu startowego, lub wybrać się na około godzinny spacer (2 km)po rozpoczynającej się obok ścieżce edukacyjnej po torfowiskach. Ustawione wzdłuż trasy tablice informują o roślinności i zwierzętach zamieszkujących torfowiska. Pamiętajmy, że jest to teren bagnisty-przyda się odpowiednie obuwie zwłaszcza po deszczowej pogodzie.;)

  

 

2. Trasa z Chochołowa (26-28km)

                Z parkingu przy remizie w Chochołowie ruszamy przez Most Borowy, dalej w prawo przez ok. 2,5 km do ścieżki wytyczonej po starym nasypie kolejowym. W lewo szlak prowadzi na Słowację. Skręcając w prawo w kierunku Podczerwonego mijamy m.in.  tablicę informującą o katastrofie alianckiego samolotu wojskowego w 1944r, budynek dawnej stacji kolejowej w Podczerwonem, odrestaurowany most kolejowy na rzece Dunajec, miejsce na ognisko z zadaszoną wiatą i stojakami na rowery. Dalej szlakiem w stronę Rogoźnika.ok 7km. Powrót tą samą drogą ok14kmlub trasą chochołowsko-wierchową ok. 12km.(ok. 7,5 km asfalt i 4,5 droga szutrowa.)

 

 

3. Trasa z Chochołowskich Term na Słowację (40 km)

               Z parkingu przy Termach w Chochołowie ruszamy w prawo ok 2 km w strone Chochołowa.Na skrzyżowaniu  skręcamy w lewo, dalej przez Most Borowy i w prawo przez ok.3,5 km do ścieżki wytyczonej po starym nasypie kolejowym. W lewo szlak  do granicy Polsko-Słowackiej (Liesek ok 10km  i 5km do Trsteny. Powrót tą samą drogą.

 

4. Trasa z Czarnego Dunajca do Zakładu Produkcji Torfowej „Bór za Lasem” z kolejką wąskotorową (9 km)

                Z parkingu przy szkole ruszamy w prawo na ścieżkę, po ok. 1,5 km skręcamy w lewo(ok. 2 km). Dojeżdzamy do drogią prowadzącej do torfowni-w prawo ok. 1 km. Powrót ta samą drogą.

 

 

5. Trasa z Czarnego Dunajca do Nowego Targu  (ok 27km)

Z parkingu przy szkole w Czarnym Dunajcu ruszamy w lewo, potem pierwsza w prawo i jeszcze raz w prawo. Na skrzyżowaniu w skręcamy w lewo i dojeżdżamy do szlaku rowerowego (ok 1,5 km od parkingu). Kierujemy się w lewo, do Nowego Targu ok 12km. Powrót tą samą drogą.

6. Trasa z Chochołowskich Term do Nowego Targu (ok 40km)

Z Term ruszamy w prawo. Obok Kościoła w Chochołowie skręcamy w prawo na ścieżkę rowerową i drogą wierchową kierujemy się w stronę Nowego Targu. Mijamy położone obok wioski Ciche, Stare Bystre, Rogoźnik, Ludźmierz. Powrót tą samą drogą.